Kompozitní terasy (WPC)

WPC – TERASOVÁ PRKNA - komplet ( terasa, podkladní hranol, t - spojovací profil, vrut a krycí lišty)

cena za 1 m2 terasových prken je 1350 kč včetně DPH , a to za komplet (viz výše)

rozměr terasových prken je 135x24x5700 mm a v barvě pískové (viz foto) - jiné rozměry ani barvy nelze objednat.

terasová prkna jsou k odběru zhruba 2-3 pracovní dny od objednání !!!!

Z čeho WPC je:

Jedná se o unikátní směs dvou přírodních složek - dřevapolymeru (PVC).

Dřevo je použito v podobě dřevěné mouky, která je zbavena veškerých negativních prvků. V celkovém složení materiálu WPC má 50 - 75% podíl dle jednotlivých producentů.

Polymery a plasty jsou obsaženy ve zbytku materiálu, tedy 25 - 50%. Používají se termoplastické pryskyřice polyethylenu (HDPE), polypropylenu (PP) a polyvinylchlorid(PVC). K výrobě lze použít také recyklované PVC. Obecně ale platí, že recyklát pro výrobu WPC vychází z polyethylenu. Přesto se recyklované výrobky vyznačují křehčí povahou a vyšší tvrdostí. Polymery jsou doplněny dalšími přísadami, jako jsou maziva, anorganická plniva, barviva, UV stabilizátory, biocidy a retardéry hoření. Každá z těchto přísad má velký význam pro konečnou podobu materiálu. Maziva pomáhají při samotném zpracování kompositu, anorganická plniva zlepšují vlastnosti a biocidy zajišťují odolnost a delší životnost.


Kde všude je možné WPC použít:

Materiál je vhodný zejména k venkovnímu použití na podlahyplotyzábradlí. Díky velkému rozmachu WPC materiálu v posledních letech, jde vývoj velmi rychle dopředu. Materiál již nyní můžete použít na obklad domu, na zahradní nábytek, ale také v podobě kazet na balkony a apod.

Hlavní výhody materiálu WPC:

  • recyklovatelný materiál - ekologický výrobek
  • minimální nároky na údržbu
  • rozměrově stabilnější než plast a dřevo samostatně
  • nenasákavý materiál
  • odolný proti hmyzu
  • přesné technické profily
  • žádné třísky, praskliny
  • dobře opracovatelný - vysoká variabilita

Vhodné typy podkladů

  • Nejlepším podkladem pro terasu je betonová deska. Ta zajistí stálou rovinu a pevnost celé terasy. Sice je nákladnější a složitější při přípravách, ale to se investorovi vrátí při samotné pokládce jednotlivých profilů.ü Další možnost má investor v poměrně levném podkladu - štěrkové lože. Tento typ podkladu je velmi jednoduchý. Vytyčí se prostor budoucí terasy, zabetonují se obrubníky a vnitřní prostor se vysype kamennou drtí – štěrkem. Následně se celá plocha zhutní. Dobré je nechat takto připravenou plochu alespoň dva měsíce samovolně sedat a poté opakovat hutnění. Poté srovnat povrch do roviny a může se začít pokládat.

  • Poslední variantou jsou kovové rošty. Ne vždy se dají terasy pokládat na zem. Prostory pro terasu bývají dost často navrženy do stráně, v patře domu nebo částečném svahu. V těchto případech se musí vystavět kovová konstrukce, na kterou se pochozí plocha položí. Je zaručena pevnost terasy a přesně připravené rozteče pro jednotlivé nosné profily.

 Založení terasy:

 Ve chvíli dobře připraveného podkladu, přichází na řadu založení podkladových roštů. Ty mají přesně stanové rozteče a je nutné je dodržet. Když se podíváte řemeslníkům pod ruku a přeměříte si je, musí Vám metr ukázat rozměr 30-50cm osově. Tento rozměr je stanoven jednotlivými výrobci dle použité technologie a tloušťky profilu. Pokud se tyto rozteče nedodrží, může docházet postupem času k deformování podlahových profilů mezi jednotlivými nosiči.
Na založení nosných profilů také záleží pokládka samotných prken. Čím přesnější je založení, tím jednodušší a rychlejší je samotná pokládka. Proto založení na štěrku je mnohem složitější a časově náročnější. Na betonové ploše je nutné použít gumové podložky, které zajistí průtok vody pod nosiči. Na kovové konstrukci není co podkládat, ta nám zaručuje ideální rovinu. Na druhou stranu je dobré nosiče minimálně po obvodu zakotvit ke konstrukci. Na připravené rošty položíme podlahový profil. Ten zakotvíme startovacími klipy nebo jej shora přišroubujeme k nosiči. Překontroluje se rovina (případně spád cca 5mm/m směrem od domu) a zašroubujeme první řadu standardních klipů. Každý výrobce určuje mezeru mezi profily, a proto by měl být každý montážník vybaven speciální měrkou od výrobce. Doporučujeme tyto podložky, protože Vám usnadní sbíhavost prken. Samotná pokládka podlahových profilů je dále stejná.

 v případě dotazů nás kontaktujte na    nebo na tel 602 650 834.

Tisknout


Aktuality

15. 11. 2018

V sobotu 17.11.218 zavřeno

V sobotu 17. listopadu 2018 v den státního svátku bude prodejna uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Archiv aktualit

0 ks zboží za 0 Kč

Rychlý kontakt

RYKO - Podmokelská obchodní a. s.
Dělnická 466/73
405 02 DĚČÍN VI

Tel: +420 412 598 111
E-mail:

PRODEJNÍ DOBA 

pondělí - pátek   7 - 17 hod

sobota                  8 - 12 hod© 2019, RYKO Podmokelská obchodní a. s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing